Aksident i frik shëm/ Makina pë rplaset me karrotrecin, lën dohen 3 persona


Një aks ident ka ndodhur ditën e sotme në aksin Korçë-Pogradec. Mësohet se nga aks identi kanë mbetur tre persona të lën duar.

Ngjarja ndodhi rreth orës orës 16:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Sovjan, Maliq.

Mjeti tip “Audi” me drejtues E. H., është pë rplasur me mjetin karrotrec tip “Benz”, me drejtues I. B., rreth 57 vjeç.

Për pasojë janë dëm tuar drejtuesi i mjetit tip “Audi”, E. H., dhe dy pasagjerët e mjetit tjetër s M. T., 55 vjeçe dhe J. T., 58 vjeç, të cilët ndodhen nën kujd esin e mje këve.

Me drejtuesin e mjetit tip karrotrec, I. B., po kryhen veprimet e mëtejshme proce durale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat dhe zbardhur shka kun e ak sidentit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *