Bobo! Blogerja shqiptare shkon me urgjencë në spital, është në javën e 33-të të shtatzanisë


Blogerja e njohur, Sara Karaj ka përfunduar me urgjencë në Spitalin American, pasi është në muajin e tetë të shtatzënisë.

Përmes një postimi në Instagram, ajo ka treguar se pas plasjes së ujërave, u detyrua ta kalonte natën në survejim. Sara ka thënë se është shumë e befasuar nga i gjithë suporti që ka marr te Spitali Amerikan, pasi ka shkuar në një gjendje të rënduar emocionale.

Në fund, blogerja ka bërë të ditur se tani është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po pret bebin të vijë. Postimi i plotë: Nata e djeshme nuk ishte me e zakonshmja per ne.

Pas plasjes se ujrave, u deryruam te kalonim naten nen survejim, dhe ky do te jete vazhdimi i ketij rrugetimi, derisa bebi te vendosi. Nuk e kisha menduar qe ne javen e 33 do te isha ne kete situate, por le te themi qe kjo shtatezani nuk ka qene e lehte.

Doja ta ndaja kete moment me ju, sepse kur erdha ketu dje me kapi nje ndjesi e madhe faji, per gjera qe mbase i kisha shkaktuar une nga vrulli i perditshmerise, por me pas kur erdha ketu zbulova sa gra te tjera jane ne te njejten situate me mua. Ne kushte edhe me te qeta. Nese je dhe ti duke kaluar te njejten situate, nuk je vetem ti.

Gjithashtu dua te them qe jam totalisht e befasuar nga i gjithe suporti qe kam marre tek @spitaliamerikan . Kam ardhur ne nje gjendje te r nde emocionale, dhe nuk jam me ashtu 50% fale tyre dhe 50% fale familjes time.

Eshte nje postim totalisht i ndjere, sepse realisht nuk e prisja kete suport jo vetem profesional, por edhe emocional nga njerez te tjere pervec familjes time.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *