Gra zbulohen arsyet se pse ju lëjnë burrat, mos i bëni këto 4 gabime fa tale


Gjithmone duhet te jini te vetedijshem per veprimet tuaja pasi keto te fundit mund te flasin me shume se fjalet. Nje fushe e jetes ku njeriu eshte i dobet eshte pikerisht dashuria. Shume nga veprimet tona ne marredhenie lindin nga nevoja per te kenaqur partnerin ose per te qene ne qender te vemendjes..

Me veprimet tona ne mund ta largojme partnerin pa patur me te voglen ide per shkak se me kalimin e viteve pasi kalojme fazat me intensive te nje marredhenie, kjo e fundit mund te bjere ne gracken e monotonise.

Ne kete artikull do te lexoni disa situata ne te cilat nje grua mund te beje qe partneri te largohet.

1.Te ankuarit gjate gjithe kohes dhe kur tjetri perpiqet t’ju beje te ndiheni mire

Asgje nuk duhet te merret e mireqene ne nje lidhje. Nuk mund te prisni qe tjetri ta hamendesoje, nese e doni dicka kerkojeni. Mos u beni gri ndavece nese partneri eshte duke u perpjekur per te mesuar se cfare pelqeni e cfare jo.

2. Te kesh f rike nga in timiteti

Si fillim duhet te mesoni te doni veten perpara se te prisni dashuri nga te tjeret. Ne nje lidhje nuk do te ndihmoje f rika juaj nga in timiteti. Komunikimi eshte menyra me e mire per ta kapercyer kete problem.

3. Lereni ta shprehe veten ashtu si e ndjen

Njerezit parapelqejne paqen dhe qetesin ne nje marredhenie dhe zakonisht perpiqen qe te shmangin konfortimin. Pjese e marredhenieve romantike jane edhe mosmarreveshjet dhe debatet. Heshtja e nje njeriu lexohet si clirim kur gjerat shkojne te qeta.

4. Mos e lejoni te ndihet i neglizhuar

Egoja e shume meshkujve eshte e brishte. Ata mund te ndihen te lene pas dore ose te br aktisur. Njeriu i zemres suaj ka nevoje te dije qe kohen kur jeni me te nuk po e ndani me dicka tjeter emocionalisht apo menderisht. Ai ka gjithmone nevoje per ju.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *