Rama-të rinjve: Mos harxhoni 30 mijë paund për Angli, por ja ku ti perdoni parate


Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje të rinjve shqiptarë që të mos largohen drejt Gjermanisë apo Britanisë së Madhe për të punuar, por të hapin një agrobiznes në vendin e tyre.

“Nuk kemi një parajsë për t’i ofruar askujt por kemi gjithë vullnetin ta bëjmë Shqipërinë një vend më të mirë.

Kjo gjë behet vetëm me punë dhe guxim, kurajo për ata që qëndrojnë. 30 mijë paund për angline, investoi në agroturizëm”, u shpreh Rama.

Ai nënvizoi më tej se të ndërtosh argoturizëm, është të ndërtosh një biznes që të sjell me shumë se të shkosh në Britani të Madhe apo Gjermani dhe të punosh punëtor.

Rama-të rinjve: Mos harxhoni 30 mijë paund për Angli, por ja ku ti perdoni parate

Fundjava me reshje të dendura shiu, erë të fortë, përmbytje dhe ulje të ndjeshme temperaturash, meteorologia Tanja Porja tregon çfarë pritet në ditët në vijim: Kur priten kthjellimet


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *