Rre zikon bu rg për 1 kotec pulash, 82-vjeçarja me lot në sy: S’jam për bu rg, jam për va rreza


82-vjeçarja Lefkothea Karasa është proceduar penalisht për ndërtim pa leje për ngritjen e një koteci pulash në oborrin e shtëpisë së saj dhe rre zikon bur gun.

Në një intervistë për Euronews Albania, e moshuara që jeton e vetme tregoi me lot në sy se policia e kishte marrë harburçe dhe e kishte futur në furgon.

Ajo tha se ndihet e trembur nga gjithë kjo situatë, të cilën s’e përballon dot për moshën që ka.

“Më hipën në furgon, u tremba. Geroni (avokati) i tha pse e more hartbutçe, pse nuk më thatë

mua. unë nuk jam për në bu rg, unë jam për në var reza”, tha mes lotësh e moshuara.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *