Aksid entohet familja në Vlorë/ Perpl asen keq me shtyllën! Gjashtë të pla gosur, në gjendje të rën dë gruaja


Gjashtë persona janë pla gosur pasi makina me të cilën po udhëtonin në Nartë të Vlorës humbi kontrollin duke u përpl asur me shtyllën.

Familja me dy fëmijë të mi tur 7 dhe 15 vjeç po udhëtonte me taksinë tip “Mercedes”, e cila ka dalë nga rruga për shkaqe që ende nuk dihen.

Si pasojë e aks identit gruaja ndodhet në gjendje të rë ndë ndërsa pesë personat e tjerë janë duke marrë trajtim mjekësor në spitalin rajonal të Vlorës.

Drejtuesi i makinës ishte kryefamiljari, i cili po udhëtonte me gruan e dy fëmijët e mi tur dhe dy persona të tjerë, L. P., 76 vjeç dhe E. P., 63 vjeçe.

Nga përpl asja e fortë me shtyllën, makina është dëm tuar shumë në pjesën e përparme dhe në anën e djathtë.

“Rreth orës 17:20, në rrugën e fshatit Nartë, shtetasi S. D., 54 vjeç, duke drejtuar automjetin (taksi), dysh ohet se ka humbur kontrollin dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga. Si pasojë e aks identit kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe pasagjerët,

shtetasit M. D., 45 vjeçe, L. P., 76 vjeç, E. P., 63 vjeçe dhe 2 fëmijë të moshave 7 dhe 15 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin e Vlorës, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit”, sipas policisë.

Nuk dihen ende rrethanat, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *