Po ecte në rruge/ Shqiptarja përpl aset për vde kje nga makina në Nju Jork, ja fjalët e fundit që tha (EMRI)


Një aksi dent i rëndë ka ndodhur në qytetin e Nju Jorkut, SHBA, ku vik timë ka mbetur një 59-vjeçare shqiptare.

“Nypost.com” raporton se vik tima është identifikuar si Paulina Ndrecaj, e cila jetonte në Bronx. Shqiptarja u përp las nga një makinë shumë pranë shtëpisë së saj, ndërsa ajo kishte dalë për të blerë pica.

Sipas raportimeve, mësohet se 59-vjeçarja ishte duke ecur në trotuar kur makina ka humbur kontrollin dhe e ka përp lasur atë. Mjeti, i cili hipi mbi trotuar, e përpl asi gruan në një gardh metalik dhe për pasojë Ndrecaj mori pla gë të rënda nga një shufër hekuri. Ajo ndërroi jetë në spital, në momentin kur po operohej.

I pari që ka shkuar në vendin e ngjarjes ka qenë 32-vjeçari Sall Arobye, një shofer Uber, i cili jetonte në rrugën tjetër. Ai e ndihmoi Paulinën duke e larguar nga gardhu, ndërsa lajmëroi dhe mabulancën. Ai ka zbuluar dhe bisedën e fundit me të, para vde kjes.

“Më tha: Mendon se do t’ia dal?” dhe unë i thashë, ‘patjetër që mund t’ia dalësh, qëndro e fortë’.Është e . Më duket sikur e kam gënjyer. Ajo nuk ia doli dot. Ndihem i trishtuar”, u shpreh ai.

Miq dhe të afërm të vi ktimës ndezën qirinj dhe vunë lule në vendin ku ndodhi ngjarja. Paulina ishte nënë e tre fëmijëve dhe kishte një nip.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *