Te dielen nis kthesa drastike e motit, por çfarë na pret të premten. Njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme


Teksa jemi në muajin shtator, moti vijon me alternime të shumta mes rrezeve të diellit dhe vranësirave.

Ditën e sotme pritet një alternim mes motit me diell dhe vranësirave dhe reshjeve të shiut.

Por nga dita e nesërme e në vazhdim, deri të enjten, pritet mot përgjithësisht me diell dhe temperatura konstante deri në 29 gradë celsius.

Ndërsa për sa i përket ditës së premte, të shtunë dhe të dielë, priten reshje shiu në shumë territore të vendit.

Pavarësisht shiut, temperaturat do të vijojnë të jenë të larta.

Te dielen nis kthesa drastike e motit, por çfarë na pret të premten. Njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *