Artan Hoxha nxjerr foton mbi va rrin e Escobar: Këtë e gjetëm, si do ia bëjmë për Ervis Martinajn?


Gazetari investigativ Artn Hoxha ndodhet në Kolumbi, konkretisht në qytetin Medellin. Medellin është qyteti ku jetonte mbreti i , Pablo Escobar.

Sot ai ka vizituar va rrin e tij, ndërsa me ironi shkruan se Escobarit ia gjetën varrin, por si

do ia bëjnë për ata që nuk pu u gjejnë as nam e as nishan, duke iu referuar Ervis Martinajt.

“Mbi va rrin e mbretit te ko ines, nar antit me te madh ne bote, Don Pablo Escobar…

(1 dhjetor 1949- 2 dhjetor 1993)

Don Pablos, ja gjetem v arrin te pakten, por si t’ia bejme me ata te tjeret, qe nuk po u gjejne as nam dhe as nishan…”, shkruan Hoxha./albeu.com

Artan Hoxha nxjerr foton mbi va rrin e Escobar: Këtë e gjetëm, si do ia bëjmë për Ervis Martinajn?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *