Drejtori i ri i policise Met Rrumbullaku “nxjerr jashtë loje” policët: Asnje mos guxoje te mbaje mjeker


Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit realizoi takimin e parë me drejtuesit e Policisë duke iu dhënë direktivat dhe porositë e para.

Ai u ka kërkuar drejtorëve vartës ndër të tjera që të dalin në terren për të menaxhuar punën sa më

mirë e të mos qëndrojnë më nëpër zyra. Mësohet se ai ka kërkuar gjithashtu edhe respektimin e disiplinës dhe performancës.

Por ndër të tjera, me sa është publikuar në media, drejtori i ri ka bërë edhe një kërkesë tjetër në

lidhje me paraqitjen e jashtme të policëve. Thuhet se ai u ka kërkuar vartësve që asnjë polic të mos mbajë më mjekër.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *