Muzika në zi/ Ndërron jetë 36-vjeç këngëtari i njohur (Emri+Foto)


Reperi kanadez Pat Stay ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare, si pasojë e një pla gosjeje me thikë. Policia thotë se artisti u dërgua me urgjencë në spital pasi u go dit me thi kë në orët e para të mëngjesit pranë Halfax, Nova Scotia, Kanada.

Hetuesit nuk e cilësuan reperin e “Guilt By Association” si vi ktimë, por vëllai i tij, Pete Stay, konfirmoi vd ekjen për CBC news. Policia thotë se nuk ka asnjë motiv për vr as jen në këtë moment, ndërsa ende nuk është arr estuar asnjë i dy shuar.

Artisti i hip hopit u bë i njohur për muzikën e tij live, shpeshherë për free-stylet e tij, ndërsa në tekstet e tij kishte mburrje, fy erje dhe lojëra fjalësh.

Nga video e postuar në Instagramin e tij, duket se ylli i hip hopit ishte në Halifax për të marrë pjesë në dasmën e disa miqve që u takuan teksa ishin të dy në banesën e reperit.

Të shtunën, më 3 shtator, Pat ndau videon për këngën e tij të re, ‘(The Game DISS) Pat Stay feat. Kaleb Simmonds – ‘Warm up’ në Instagram.

Kënga ishte rezultat i kritikave që The Game i bëri Eminem në këngën e tij The Black Slim Shady. Artisti i Back to Back sfidoi The Game në një betejë rap pasi publikimi 10 minuta u bë publik, por The Game vendosi të bllokonte Stay në vend që të angazhohej.

Teksa hodhi videon, Stay shkroi: “E kam pasur këtë në dhomë për një minutë të mirë, tani gati për të gjuajtur nëse Game do ketë guximshm. Është e qartë se ai nuk dëshiron. Por kjo është shumë e vështirë për t’u mbajtur nga ju, kështu që ja ku është.”

Më pas ai e vazhdoi atë me: “Oh, dhe lojën (nuk mund të të etiketoj pasi më ke bllokuar lol)… Unë hyra në botën tënde kaq keq? E gjithë kjo është dashuri për sportin, apo jo?!? Le të shohim nëse jeni vërtet për këtë rap”

Javën e kaluar, babai i dashur festoi ditëlindjen e 5-të të djalit të tij Calvin, duke e quajtur ‘superheroi i jetës së tij të vërtetë’ në Instagram.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *