I nxehti “pushton” Shqipërinë në Shtator, çfarë ndodh me temperaturat nesër


Ditën e enjte vendim ynë parashikohet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime e shtim gradual të vranësirave në orët e pasdites, kryesisht në veri dhe qendër të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës

bregdetare dhe në zonat luginore fiton shpejtësi deri në 15m/s. Sipas SHMU valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 14 deri 31°C

në zona e ulëta 16 deri 34°C

në zona bregdetare 17 deri 33°C

I nxehti “pushton” Shqipërinë në Shtator, çfarë ndodh me temperaturat nesër


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *